Bliska Pożyczka w skrócie
W przeciwieństwie do większości współczesnych pożyczkodawców pozabankowych Bliska Pożyczka nie skupia się na rynku internetowym, lecz na pożyczkach w punktach naziemnych. Większość lub nawet wszystkie formalności załatwia się więc tu osobiście, lub za pośrednictwem telefonu. Strona internetowa pełni zaś bardziej funkcję informacyjną.
Na mapie Bliskiej Pożyczki znajdują się oferty pochodzące od wielu firm pożyczkowych. Stąd też można tu znaleźć propozycje różnego typu, w tym pożyczki gotówkowe, szybkie pożyczki bez zaświadczeń, pożyczki bez BIK, pożyczki długoterminowe, pożyczki z dostawą do domu itp.
Zalety oferty Bliska Pożyczka
-
Rekomendacja Banking-Magazine i certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca
-
Oferty instytucji pożyczkowych, banków oraz SKOK-ów
-
Kilkaset punktów na terytorium całego kraju
-
Usługi informacyjne Bliskiej Pożyczki są darmowe
-
Niskie koszty kredytu
-
Portal działa płynnie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych
Aplikowanie w Bliska Pożyczka
Na stronie głównej znajduje się interaktywna mapa wraz z wszystkimi punktami, w których partnerzy pożyczkowi Bliskiej Pożyczki świadczą swe usługi. Należy kliknąć na punkt znajdujący się blisko miejsca zamieszkania, a następnie kliknąć przycisk „Zamów Pożyczkę”.
Następnie trzeba podać dosłownie kilka danych w okienku, które pojawi się na ekranie.
Później należy udać się osobiście z dowodem osobistym do wybranej wcześniej lokalizacji na spotkanie z doradcą. Tam załatwia się formalności, otrzymuje decyzję pożyczkową i finalnie można zawrzeć umowę o pożyczkę.
Jakie pożyczki oferuje Bliska Pożyczka?
Bliska Pożyczka zapewnia informacje o pożyczkach pochodzących między innymi do Kasy Stefczyka, Fines, T-Mobile, Bocian Pożyczki oraz Emprestimo.
Kto zarządza platformą Bliska Pożyczka?
Bliska Pożyczka jest platformą zarządzaną przez spółkę akcyjną o nazwie Sfera Finansów. Należy ona do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, co świadczy o jej wiarygodności.
Od czego zależą koszty pożyczki?
Koszty pożyczki zależą przede wszystkim od dwóch czynników. Pierwszy z nich to strategia cenowa pożyczkodawcy, którego znajdzie się na platformie Bliska Pożyczka. Drugi kluczowy czynnik to sytuacja pożyczkobiorcy, a więc jego zdolność oraz historia kredytowa.
Kiedy należy się udać do punktu stacjonarnego?
Po złożeniu krótkiego wniosku lub zostawieniu swojego numeru kontaktowego na stronie Bliska Pożyczka należy poczekać na kontakt od pożyczkodawcy. Prześle on SMS, wiadomość e-mail, albo też nawiąże połączenie telefoniczne, aby przekazać dalsze instrukcje.
Z czego utrzymuje się Bliska Pożyczka?
Bliska Pożyczka nie pobiera od pożyczkodawców opłat na swe usługi informacyjne. Głównym źródłem utrzymania portalu jest pobieranie opłat od pożyczkodawców, za umieszczenie ich na mapie.
Co, jeśli ma się problem ze spłaceniem pożyczki?
W takich sytuacjach trzeba jak najszybciej zgłosić się do pożyczkodawcy. Należy mieć świadomość, że brak zwrotu pożyczki i brak porozumienia się z pożyczkodawcą może mieć konsekwencje. Pojawić się mogą wtedy większe koszty oraz procedura windykacji.