Pożyczki Fellow Finance w skrócie
Fellow Finance to platforma coraz popularniejszych w Polsce pożyczek społecznościowych. Oznacza to, że ta firma nie jest pożyczkodawcą, lecz platformą łączącą pożyczkobiorców z prywatnymi inwestorami gotowymi pożyczyć pieniądze. Wszystko odbywa się całkowicie online, a pożyczka rozbijana jest na raty.
Samo Fellow Finance działa już od 2013 roku i tak jak wiele uznanych platform pożyczkowych pochodzi ze Skandynawii. Ta marka w kilku krajach pośredniczyła przy udzieleniu pożyczek, których łączna warto przekroczyła już 500 milionów euro. Ponadto Fellow Finance jest spółką akcyjną notowaną na fińskiej giełdzie. To najlepiej świadczy o jej wysokiej wiarygodności.
Największe korzyści pożyczki Fellow Finance
-
Elastyczny dobór kwot oraz okresu kredytowania
-
Klarowny portal internetowy prezentujący wszystkie ważne informacje w widocznych miejscach
-
O bezpieczeństwo procesu aplikacyjnego dba doświadczona firma
-
Szansa na uzyskanie pożyczki online nawet przy kiepskiej historii i zdolności kredytowej
-
Możliwość przesunięcia terminu spłaty
-
Ramowa umowa pożyczki dostępna na stronie internetowej
-
Maksymalna kwota pożyczki jest możliwa do uzyskania już od pierwszego razu
-
Wykorzystanie precyzyjnych algorytmów do błyskawicznego określenia zdolności kredytowej
Aplikowanie o pożyczki Fellow Finance
Wnioskowanie o pożyczki społecznościowe w Fellow Finance przypomina aplikowanie o inne pożyczki online, taki jak chwilówki. Na początku należy więc określić sumę oraz czas trwania pożyczki.
W kolejnym kroku wpisuje się dane osobowe, adresowe oraz kontaktowe.
Później należy określić swoją sytuację finansową, czyli określić wysokość uzyskiwanych dochodów, miesięcznych wydatków itp.
W ostatnim kroku trzeba jeszcze zweryfikować swoją tożsamość. Można to zrobić wręcz natychmiastowo i bezpłatnie przez aplikację Kontomatik.
Co jest potrzebne do aplikowania o pożyczkę?
Wniosek mogą złożyć polscy obywatele, którzy posiadają konto w polskim banku oraz ważny dowód osobisty. Konieczne jest również potwierdzenie tożsamości oraz przejście oceny zdolności i historii kredytowej.
Czy pożyczki Fellow Finance są bezpieczne?
Fellow Finance przywiązuje ogromną uwagę do kwestii bezpieczeństwa oraz poufności danych, a w tym celu korzysta z wysoce zaawansowanych technologii. Należy przy tym pamiętać, o tym, że pożyczki społecznościowe trzeba zaciągać ze szczególną ostrożnością. Koniecznie należy więc pieczołowicie sprawdzić wszystkie zapisy w umowie.
Jakie katalogi dłużników są sprawdzane?
W trakcie oceny wiarygodności pożyczkobiorcy weryfikowane są bazy BIK, BIK, KRD i ERIF.
Co wchodzi w skład kosztów pożyczki?
Pożyczki w Fellow Finance wiążą się z następującymi kosztami: oprocentowanie pożyczki w wysokości 10%, jednorazowa opłata wstępna w wysokości od 12% do 17%, opłata administracyjna w wysokości do 35% oraz opłata za prowadzenie konta w wysokości od 3% do 20%. Finalne koszty zawsze są ustalane indywidualnie.
Po jakim czasie otrzymuje się pożyczkę?
Zależy to od tego, czy i kiedy znajdzie się prywatny inwestor wyrażający zgodę na udzielenie pożyczki. Często dzieje się to w ciągu kilku minut. W innych przypadkach czas ten może być jednak dłuższy. Najszybciej pożyczkę otrzymują osoby, które wykazują się wysoką wiarygodnością, a więc pozytywną historią i zdolnością kredytową. Po przyznaniu pożyczki następuje przelew środków na konto bankowe, który zajmuje do jednego dnia roboczego.
W jaki sposób przesunąć termin spłaty?
Wniosek o przesunięcie terminu spłaty składa się przez kontakt e-mail lub połączenie telefoniczne. Uzyskuje się wtedy informacje o tym, czy przesunięcie terminu spłaty w danym przypadku będzie możliwe.
Co przy braku terminowej spłaty pożyczki?
Jeśli raty pożyczki nie są spłacane terminowo, to mogą pojawić się konsekwencje zgodne z przepisami prawa oraz zapisami zawartymi w umowie. Wśród nich np. naliczenie dodatkowych karnych odsetek.
Czy konieczne jest przedstawienie zaświadczeń o dochodach?
Nie, pożyczki Fellow Finance z założenia są przyznawane na sam dowód osobisty bez weryfikacji zaświadczeń o dochodach.
W jaki sposób oceniana jest zdolność kredytowa?
Fellow Finance przy określeniu zdolności kredytowej bierze pod uwagę aż 40 czynników. Proces jest przy tym mocno zautomatyzowany, co oszczędza czas.