Fellow Finance

reklama
RRSO od 144.55 %
Dostępne kwoty: 1000 - 18000 zł
Wiek wnioskodawcy 20 - 75 lat
Czas pożyczki: 4 mies. - 32 mies.
Fellow Finance

Szybki przegląd

✅ RRSO od: 144.55 %
✅ Dostępne kwoty:: 1000 - 18000 zł
✅ Wiek wnioskodawcy: 20 - 75 lat
✅ Czas pożyczki:: 4 mies. - 32 mies.
✅ Czas wypełnienia wniosku:: 20 minut
✅ Rodzaj pożyczki:: Społecznościowa
✅ Kontrola BIK: Tak
✅ Zatwierdzenie z negatywnym BIG: Nie


Reprezentatywny przykład dla pożyczki od Fellow Finance: Całkowita kwota pożyczki – 1000 zł; okres pożyczkowania – 12 miesięcy; opłata wstępna – 120 zł; opłata administracyjna – 134,55 zł.; opłata za prowadzenia konta – 16,60 zł/m-c (łącznie: 199,20 zł); oprocentowanie w stosunku rocznym – 10%; łączna kwota odsetek – 54,99 zł; wysokość comiesięcznych rat: 115,07 zł; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 1380,88 zł; całkowity koszt pożyczki – 500,88 zł; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – 144,55%

Pożyczki Fellow Finance w skrócie

Fellow Finance to platforma coraz popularniejszych w Polsce pożyczek społecznościowych. Oznacza to, że ta firma nie jest pożyczkodawcą, lecz platformą łączącą pożyczkobiorców z prywatnymi inwestorami gotowymi pożyczyć pieniądze. Wszystko odbywa się całkowicie online, a pożyczka rozbijana jest na raty.

Samo Fellow Finance działa już od 2013 roku i tak jak wiele uznanych platform pożyczkowych pochodzi ze Skandynawii. Ta marka w kilku krajach pośredniczyła przy udzieleniu pożyczek, których łączna warto przekroczyła już 500 milionów euro. Ponadto Fellow Finance jest spółką akcyjną notowaną na fińskiej giełdzie. To najlepiej świadczy o jej wysokiej wiarygodności.

Największe korzyści pożyczki Fellow Finance

 

  • Elastyczny dobór kwot oraz okresu kredytowania

  • Klarowny portal internetowy prezentujący wszystkie ważne informacje w widocznych miejscach

  • O bezpieczeństwo procesu aplikacyjnego dba doświadczona firma

  • Szansa na uzyskanie pożyczki online nawet przy kiepskiej historii i zdolności kredytowej

  • Możliwość przesunięcia terminu spłaty

  • Ramowa umowa pożyczki dostępna na stronie internetowej

  • Maksymalna kwota pożyczki jest możliwa do uzyskania już od pierwszego razu

  • Wykorzystanie precyzyjnych algorytmów do błyskawicznego określenia zdolności kredytowej

 

Aplikowanie o pożyczki Fellow Finance

Wnioskowanie o pożyczki społecznościowe w Fellow Finance przypomina aplikowanie o inne pożyczki online, taki jak chwilówki. Na początku należy więc określić sumę oraz czas trwania pożyczki.

Fellow Finance pożyczki

 

W kolejnym kroku wpisuje się dane osobowe, adresowe oraz kontaktowe.

Fellow Finance pożyczki społecznościowe

 

Później należy określić swoją sytuację finansową, czyli określić wysokość uzyskiwanych dochodów, miesięcznych wydatków itp.

Fellow Finance pożyczki online

 

W ostatnim kroku trzeba jeszcze zweryfikować swoją tożsamość. Można to zrobić wręcz natychmiastowo i bezpłatnie przez aplikację Kontomatik.

Co jest potrzebne do aplikowania o pożyczkę?

Wniosek mogą złożyć polscy obywatele, którzy posiadają konto w polskim banku oraz ważny dowód osobisty. Konieczne jest również potwierdzenie tożsamości oraz przejście oceny zdolności i historii kredytowej.

Czy pożyczki Fellow Finance są bezpieczne?

Fellow Finance przywiązuje ogromną uwagę do kwestii bezpieczeństwa oraz poufności danych, a w tym celu korzysta z wysoce zaawansowanych technologii. Należy przy tym pamiętać, o tym, że pożyczki społecznościowe trzeba zaciągać ze szczególną ostrożnością. Koniecznie należy więc pieczołowicie sprawdzić wszystkie zapisy w umowie.

Jakie katalogi dłużników są sprawdzane?

W trakcie oceny wiarygodności pożyczkobiorcy weryfikowane są bazy BIK, BIK, KRD i ERIF.

Co wchodzi w skład kosztów pożyczki?

Pożyczki w Fellow Finance wiążą się z następującymi kosztami: oprocentowanie pożyczki w wysokości 10%, jednorazowa opłata wstępna w wysokości od 12% do 17%, opłata administracyjna w wysokości do 35% oraz opłata za prowadzenie konta w wysokości od 3% do 20%. Finalne koszty zawsze są ustalane indywidualnie.

Po jakim czasie otrzymuje się pożyczkę?

Zależy to od tego, czy i kiedy znajdzie się prywatny inwestor wyrażający zgodę na udzielenie pożyczki. Często dzieje się to w ciągu kilku minut. W innych przypadkach czas ten może być jednak dłuższy. Najszybciej pożyczkę otrzymują osoby, które wykazują się wysoką wiarygodnością, a więc pozytywną historią i zdolnością kredytową. Po przyznaniu pożyczki następuje przelew środków na konto bankowe, który zajmuje do jednego dnia roboczego.

W jaki sposób przesunąć termin spłaty?

Wniosek o przesunięcie terminu spłaty składa się przez kontakt e-mail lub połączenie telefoniczne. Uzyskuje się wtedy informacje o tym, czy przesunięcie terminu spłaty w danym przypadku będzie możliwe.

Co przy braku terminowej spłaty pożyczki?

Jeśli raty pożyczki nie są spłacane terminowo, to mogą pojawić się konsekwencje zgodne z przepisami prawa oraz zapisami zawartymi w umowie. Wśród nich np. naliczenie dodatkowych karnych odsetek.

Czy konieczne jest przedstawienie zaświadczeń o dochodach?

Nie, pożyczki Fellow Finance z założenia są przyznawane na sam dowód osobisty bez weryfikacji zaświadczeń o dochodach.

W jaki sposób oceniana jest zdolność kredytowa?

Fellow Finance przy określeniu zdolności kredytowej bierze pod uwagę aż 40 czynników. Proces jest przy tym mocno zautomatyzowany, co oszczędza czas.


Mikołaj Pasecki
finaton.pl/mikolaj-pasecki

Copywriter specjalizujący się w finansach i analizach ekonomicznych. Dawniej kontroler finansowy, specjalista produktowy ds. ubezpieczeń i specjalista ds. wsparcia sprzedaży. Absolwent kierunków biznesowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, UMK w Toruniu i VSB w Ostravie.

Jakie są twoje opinie dla tego dostawcy pożyczki?

W końcu można łatwo pozyczyc nie na miesiac z orpocentowaniem w tysiacach, a na warunkach jak w banku
Jack
Recenzent 11. 20. 2019
Znalazłem tutaj tą ofertę i jestem w miarę zadowolona. W miarę, bo potrzebowalam szybko duzej kasy, a tu dostalam niemal tyle co chcialam, reszte musialam pozyczyc od rodziny
Polka
Recenzent 11. 20. 2019