Finansowo

reklama
RRSO od 120 %
Dostępne kwoty: 25 - 30000 zł
Wiek wnioskodawcy 18 - 99 lat
Czas pożyczki: 7 dni - 3 lata
Finansowo

Szybki przegląd

✅ RRSO od: 120 %
✅ Dostępne kwoty:: 25 - 30000 zł
✅ Wiek wnioskodawcy: 18 - 99 lat
✅ Czas pożyczki:: 7 dni - 3 lata
✅ Czas wypełnienia wniosku:: 20 minut
✅ Rodzaj pożyczki:: Społecznościowa
✅ Kontrola BIK: Tak
✅ Zatwierdzenie z negatywnym BIG: Tak


Na Finansowo oferowane są pożyczki społecznościowe. Oznacza to, że ich warunki finansowe zawsze są ustalane indywidualnie.

Pożyczki w Finansowo w skrócie

Finansowo to portal pożyczek społecznościowych, który łączy prywatnych pożyczkodawców z pożyczkobiorcami. Warunki pożyczki, w tym te finansowe zawsze są ustalane indywidualnie. Oznacza to, że środki można tu uzyskać na wyjątkowo elastycznych warunkach. Wszystko zależy od ustaleń pomiędzy dwiema stronami umowy.

Przez serwis Finansowo pożyczono już ponad 100 milionów złotych. Liczba otwartych wniosków wynosi zaś około 300 tysięcy. Te statystki to dowód na to, że ten portal został już wielokrotnie sprawdzony, a sporo ludzi znalazło tam dla siebie korzystne oferty.

Zalety pożyczki w Finansowo

 • Dowolność w wyborze kwot i okresu kredytowania

 • Szansa na uzyskanie pożyczki bez weryfikacji bez i bez zatrudnienia

 • Opcja uzyskania długoterminowej pożyczki ratalnej

 • Szansa na uzyskanie środków bez zaświadczeń

 • 10-letnie doświadczenie portalu na rynku

 • Możliwość określenia pożądanych kosztów pożyczki

 • Brak ograniczeń wiekowych – wystarczy pełnoletniość

Aplikowanie o pożyczki w Finansowo

Chcąc pożyczyć na portalu Finansowo, trzeba założyć tam konto. W tym celu klika się przycisk „Rejestracja”, który jest zlokalizowany w prawym górnym rogu strony. Konto można otworzyć za pośrednictwem danych z Facebook-a lub też przez podanie adresu e-mail oraz zabezpieczenia hasłem.

Finansowo.pl - rejestracja

 

Aby aplikować o pożyczkę, należy wybrać przycisk „złóż wniosek”.

Finansowo.pl - konto

 

W tym momencie określa się pożądane warunki pożyczki, a następnie kolejny raz klika przycisk „złóż wniosek”. Przed otrzymaniem pożyczki trzeba jeszcze przejść tzw. weryfikacje obowiązkowe. W tym celu trzeba między innymi potwierdzić swoją tożsamość.

Finansowo.pl - wniosek pożyczkowy

 

Później trzeba odczekać na to, aż któryś z pożyczkodawców wyrazi zgodę na udzielenie pożyczki. Chcąc zwiększyć szansę na otrzymanie pożyczki, należy uzupełnić jak najwięcej informacji na swój temat. W tym celu należy kliknąć przycisk „Twoje Konto”, a następnie uzupełnić swój profil.

Ile kosztują pożyczki w Finansowo?

Jako że oferowane są tu pożyczki społecznościowe, to koszty bywają bardzo różne. Należy pamiętać, że poza opłatą dla pożyczkodawcy trzeba też opłacić prowizję serwisu Finansowo. Ponadto od pożyczki na kwotę przekraczającą 1000 złotych należy odprowadzić podatek PCC wynoszący 0,5%.

Po jakim czasie finalizuje się pożyczkę?

Zależy to od tego, kiedy któryś z pożyczkodawców wyrazi zgodę na udzielenie pożyczki. W praktyce oznacza to, że czasem pożyczkę załatwia się w parę godzin, a innym razem trzeba czekać dni lub tygodnie. W skrajnych przypadkach może się także zdarzyć, że żaden pożyczkodawca nie wyrazi zgody na udzielenie pożyczki.

Ile i na jaki czas można pożyczyć?

Portal Finansowo umożliwia uzyskanie nawet 30 tysięcy złotych spłacanych w ratach przez dłuższy czas. Statystyki pokazują jednak, że zazwyczaj udzielane są tam niewielki pożyczki na krótki czas. Średnia kwota pożyczki wynosi bowiem niecałe 500 złotych, a średni okres kredytowania to około 40 dni.

Co jest potrzebne do aplikowania o pożyczkę?

Na Finansowo pożyczkę może otrzymać pełnoletni polski obywatel, który ma aktualny dowód osobisty, numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz konto w polskim banku.

Jak zwiększyć szansę na uzyskanie pożyczki?

Podstawą jest uzupełnienie wszystkich informacji w swoim profilu oraz poddanie się nie tylko obowiązkowym, ale także dobrowolnym weryfikacjom. To zwiększa wiarygodność w oczach pożyczkodawców, a także pozwala uzyskać wyższy rating. Im zaś wyższy rating, tym niższa prowizja jest pobierana przez serwis Finansowo. Szansę na uzyskanie pożyczki zwiększa się także przez tzw. bonus, czyli dodatkowe wynagrodzenie dla pożyczkodawcy.

Jakie weryfikacje są obowiązkowe?

Wśród obowiązkowych weryfikacji pojawia się:

 • Potwierdzenie tożsamości przelewem weryfikacyjnym na jeden grosz

 • Przesłanie dokumentu tożsamości

 • Potwierdzenie adresu e-mail przez kliknięcie w link

 • Zweryfikowanie telefonu kodem SMS

Na czym polega dobrowolna weryfikacja?

Dobrowolna weryfikacja ma spowodować wzrost wiarygodności pożyczkobiorcy. Polega ona np. na załączaniu zaświadczenia o dochodach, czy też przeprowadzeniu weryfikacji w takich bazach jak BIK, czy BIG.

Czym jest limit zadłużenia?

Określa on maksymalną kwotę pożyczki, o jaką dana osoba może wnioskować na portalu Finansowo. Limit jest zależny przede wszystkim od aktualnego ratingu. Osoby z najwyższym ratingiem mogą wnioskować nawet o 30 000 zł.

Czy pożyczki Finansowo są bezpieczne?

Finansowo to uznany portal dbający o rozwój swych usług. W przypadku pożyczek społecznościowych zaleca się jednak zachować szczególną ostrożność. Pieniądze trzeba pożyczać odpowiedzialnie, a wszystkie umowy czytać bardzo dokładnie.


Mikołaj Pasecki
finaton.pl/mikolaj-pasecki

Copywriter specjalizujący się w finansach i analizach ekonomicznych. Dawniej kontroler finansowy, specjalista produktowy ds. ubezpieczeń i specjalista ds. wsparcia sprzedaży. Absolwent kierunków biznesowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, UMK w Toruniu i VSB w Ostravie.

Jakie są twoje opinie dla tego dostawcy pożyczki?

Podoba mi się pomysł z pozyczkami społecznościowymi. Sam keidys bym chcial byc pozyczkodawca, a nie pozyczkobiorca. Poki co mnie na to nie stac. Finansowo wyglada dobrze, widac, ze przemyslany pomysl na portal mieli. Wciąż jednak to wszystko trwa długo.
Billy W.
Recenzent 11. 20. 2019