Pożyczki prywatne przez Internet

Pożyczki prywatne przez Internet – czy to rzeczywiście szybkie pieniądze dla każdego bez sprawdzania baz i niezależnie od zdolności pożyczkowej?

RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 300 - 20000 zł
Czas pożyczki: 3 mies. - 4 lata

Pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 48 miesięcznych ratach w kwotach od 5.000 zł do 20.000 zł. Z oferty „Pożyczka na 48 miesięcy” mogą skorzystać wyłącznie Nowi klienci. RRSO wynosi 9,87%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 9100 zł, całkowita kwota do zapłaty 10.960,80 zł, oprocentowanie stałe 5%, całkowity koszt kredytu 1860,80 zł (w tym: prowizja 819,00 zł, odsetki 1.041,80 zł), 48 miesięcznych równych rat po 228,35 zł.

RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 200 - 7000 zł
Czas pożyczki: 10 dni - 30 dni

Reprezentatywny przykład dla pożyczki nieobjętej promocją: RRSO wynosi 1958.47 %., przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł, RSO zmienne oprocentowanie wynosi 10% (art. 359 § 21 KC – odsetki maksymalne), całkowity koszt 282,22 zł, w tym Prowizja 274 zł, odsetki kapitałowe 8,22 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 100 - 8000 zł
Czas pożyczki: 1 dzień - 65 dni

Reprezentatywny przykład kolejnej pożyczki i maksymalne RRSO: w przypadku pożyczki w wysokości 7000,00 zł na okres 5 dni RRSO wynosi 222602%, stopa oprocentowania - 10% rocznie, prowizja 770,00 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7779,60 zł.

RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 100 - 3000 zł
Czas pożyczki: 15 dni - 30 dni

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1500 PLN, oprocentowanie stałe 0% rocznie, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 411.98 PLN, odsetki 0 PLN, całkowity koszt pożyczki: 411.98 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 1911.98 PLN. RRSO: 1815.45 % Kalkulacje zostałe dokonane na dzień 16.10.2018 r.

RRSO od 120 %
Dostępne kwoty: 25 - 30000 zł
Czas pożyczki: 7 dni - 3 lata

Na Finansowo oferowane są pożyczki społecznościowe. Oznacza to, że ich warunki finansowe zawsze są ustalane indywidualnie.

FAQ

Czym są prywatne pożyczki od prywatnych ludzi?

Pożyczki prywatne to nic innego jak pożyczka zaciągnięta u drugiej osoby, którą może być członek rodziny lub znajomy. Pożyczki prywatne mogę być jednak także udzielane przez ludzi, których się nie zna. W tym celu korzysta się z portali online dotyczących właśnie pożyczek prywatnych, które umożliwiają kontakt pomiędzy pożyczkobiorcami a prywatnymi inwestorami.

Czy można otrzymać prywatną pożyczkę bez zaświadczenia o dochodach?

Jak najbardziej, pożyczki prywatne często zawiera się bez okazywania zaświadczeń o dochodach.

Czy pożyczki prywatne online są bezpieczne i działają na uczciwych zasadach?

Internetowe prywatne pożyczki zawiera się w sposób legalny poprzez skorzystanie ze specjalistycznego portalu. Chcąc je uzyskać, zawiera się transparentną umowę. Pożyczki prywatne działają na uczciwych zasadach. Jak w przypadku każdej pożyczki, trzeba jednak zachować ostrożność.

Czy bezrobotni mogą otrzymać prywatną pożyczkę?

Tak, prywatne pożyczki mogą być przyznane ludziom, którzy pozostają bez zatrudnienia. Warto jednak mieć świadomość, że brak pracy może zmniejszyć wiarygodność finansową danej osoby w oczach pożyczkodawców.

Czy przy pożyczkach prywatnych konieczne są zabezpieczenia?

I tak i nie. Często pożyczki prywatne są zawierane bez żadnych zabezpieczeń. Czasem, np. wtedy, kiedy wnioskuje się o bardzo duże sumy, to zabezpieczenia mogą być wymagane. Pożyczki prywatne mogą być zabezpieczone np. wekslem lub zastawem.

Na jaki procent opiewają pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne mogą wiązać się z bardzo różnymi kosztami. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji oraz od ustaleń stron umowy. Ogólnie pożyczki prywatne mogą być nieoprocentowane, ale ich zainteresowanie może sięgać nawet 100% RRSO.

Jakie kwoty można uzyskać przez pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne opiewać mogą niemal na każdą kwotę np. 500 zł, czy też 10 000 zł. Wysokość pożyczki zależy praktycznie tylko od ustaleń pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą.

Kto może zostać inwestorem?

Pożyczki prywatne online to szansa praktycznie dla każdego na stanie się pożyczkodawcą. W zasadzie potrzeba mieć tylko dostęp do Internetu i trochę wolnego kapitału. Zyski z pożyczki prywatnej mogą się zaś okazać znacznie większe niż np. w przypadku lokat bankowych.

Czy można otrzymać pożyczki prywatne bez sprawdzania baz?

Tak, pożyczki prywatne to często najprostszy sposób na otrzymanie środków bez sprawdzania katalogów dłużników. Inaczej mówiąc pożyczki prywatne można otrzymać mając złą historię kredytową.

Gdzie znaleźć oferty online pożyczek prywatnych?

Najlepiej skorzystać z porównywarki pożyczkowej, która przekieruje na odpowiedni portal z ogłoszeniami o prywatnych pożyczkach.

Czy oferowane są pożyczki prywatne dla zadłużonych z komornikiem?

Tak, pożyczki prywatne można otrzymać także wtedy, kiedy ma się zadłużenie i komornika. Pożyczki prywatne są często wybierane właśnie przez osoby w poważnych tarapatach finansowych, którym banki i instytucje pożyczkowe odmówiły pożyczki.

Jakie opinie wzbudzają pożyczki prywatne przez Internet?

Pożyczki prywatne online są popularne w wielu krajach na świecie. W Polsce także stopniowo przybywa zwolenników pożyczania środków przez Internet od osób prywatnych. Pożyczki prywatne są postrzegane jako alternatywa dla banków i instytucji pożyczkowych. Przy ich zawieraniu należy jednak zachować szczególną czujność.

Czym są pożyczki prywatne pod weksel?

Weksel jest zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy i swoistym gwarantem wykonania umowy pożyczki. Pożyczkobiorca dzięki niemu zwykle może zaś liczyć na szybką pożyczkę, która może opiewać na duże kwoty i być pozbawiona praktycznie wszystkich formalności. Pożyczki prywatne pod weksel należy zaciągać jedynie po gruntownym zastanowieniu się i bardzo dokładnym sprawdzeniu wszystkich dokumentów, ponieważ wiążą się one ze sporym ryzykiem.

Czy pożyczki prywatne dostępne są od ręki?

Pożyczki prywatne zwykle oznaczają brak zbędnych formalności, co przyspiesza otrzymanie środków. Z drugiej strony, czasem trzeba trochę poczekać, zanim znajdzie się prywatnego inwestora, który będzie skłonny pożyczyć środki na danych warunkach. W niektórych przypadkach pożyczki prywatne mogą być więc załatwione niezwykle szybko, a w innych może to wymagać czasu.

Na jaki czas można uzyskać pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne są zawierane na bardzo różne okresy, które zależą od ustaleń stron w konkretnej umowie. Pożyczki prywatne mogą więc być krótkoterminowe, ale także rozłożone np. na wiele miesięcy.

Pożyczki prywatne – wspaniała oferta, czy wielkie ryzyko?

Od kilku lat w Polsce panuje boom na oferty instytucji pożyczkowych. Obecnie w kraju nad Wisłą, coraz bardziej popularne stają się pożyczki prywatne przez Internet. Czy jednak rzeczywiście są one metodą na mądre pożyczanie, czy też wiążą się z nadmiernym ryzykiem?


Jak działają pożyczki prywatne przez Internet?

Pożyczki prywatne online, zwane także pożyczkami społecznościowymi funkcjonują na podobnych zasadach, co internetowe pożyczki od firm pożyczkowych. Zasadnicza różnica jest taka, że pożyczkodawcą nie jest firma, tylko inna osoba fizyczna. Pożyczki prywatne sprawiają więc, że można pożyczyć środki od osoby, której się nie zna.

Prywatni pożyczkobiorcy są zaś łączeni z prywatnymi pożyczkodawcami poprzez specjalistyczne witryny internetowe. Te portale mają zezwolenie na prowadzenie takiej działalności i nadzorują prawidłowy przebieg zawarcia prywatnej pożyczki.

Prywatne pożyczki to potencjalnie doskonały sposób na uzyskanie pożyczki, która będzie wręcz skrojona na miarę. Prywatne pożyczki cechują się bowiem wielką elastycznością warunków i możliwością ich negocjacji. Zawierają je, należy jednak zachować szczególną czujność i dokładnie czytać wszystkie zapisy w umowie.


Czy pożyczki prywatne, to każda kwota na dowolny czas, dla wszystkich chętnych?

Pożyczki prywatne cechują się wielką elastycznością. W zasadzie w umowach o pożyczki prywatne możne znaleźć się każdy zapis, o ile tylko jest on zgodny z prawem. W teorii, a często i w praktyce pożyczki prywatne mogą być bardzo opłacalne, zarówno dla pożyczkobiorców, jak i pożyczkodawców.

W ramach takiej pożyczki pożyczyć można niemal dowolną kwotę, na dowolny czas. Wszystko to w zasadzie odbywa się bez formalności. W dodatku pożyczki prywatne są dostępne praktycznie dla każdego, w tym osób będących w bardzo trudnej sytuacji finansowej, zawodowej, czy też mających kiepską historię kredytową. Należy jednak pamiętać, że chcąc otrzymać pożyczki społecznościowe zawsze trzeba znaleźć inwestora, który zgodzi się na dane warunki.


Z jakim ryzykiem wiążą się pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne wiążą się z ryzykiem zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i inwestora. Wynika ono przede wszystkim z możliwości trafienia na nierzetelną osobę. Pożyczkobiorca może się więc obawiać, np. tego, nieświadomie zawrze umowę z niekorzystnym dla siebie zapisem. Inwestor może zaś np. trafić na pożyczkobiorcę, który nie będzie terminowo regulował swojego zobowiązania.

Należy przy tym jednak pamiętać, że ustalając odpowiednie warunki i czytając dokładnie umowę, ryzyko, z jakimi związane są pożyczki prywatne może zostać ograniczone do minimum.


Czym wyróżniają się pożyczki prywatne na tle innych pożyczek?

W dzisiejszych czasach środki można pożyczać na kilka sposobów, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Pieniądze najczęściej pożycza się zaś przez:

  • Firmy pożyczkowe online – oferują one szybkie i pozbawione formalności chwilówki i pożyczki ratalne. Przyznawalność takich pożyczek jest wysoka i zwykle bez problemu można uzyskać do kilku tysięcy złotych.
  • Banki – w tradycyjnej bankowości można pożyczyć duże sumy, np. zawierając kredyt hipoteczny. Z drugiej strony ubieganie się o kredyt bankowy jest zwykle bardzo żmudne i czasochłonne, a często kończy się także niepowodzeniem.
  • Pożyczki prywatne od rodziny i przyjaciół – to chyba najstarszy sposób na pożyczenie pieniędzy. Potencjalnie ma kilka zalet, w tym np. możliwość pożyczenia bez żadnych odsetek, czy też szansę na bezproblemowe wydłużenie terminu spłaty. Pożyczki od bliskich nie zawsze są jednak możliwe do uzyskania, zwykle wymagają dokładnego wytłumaczenia celu pożyczki. W dodatku takie pożyczki bywają czasochłonne, a nawet mogą prowadzić do kłótni, konfliktów i problemów w życiu osobistym.
  • Pożyczki prywatne online – w ten sposób pożyczyć można spore sumy pieniędzy, w dość krótkim czasie. W dodatku zwykle formalności są bardzo ograniczone. Pożyczki prywatne wymagają jednak zachowania dużej ostrożności, ponieważ mogą okazać się ryzykowne.

Środki można więc pożyczać na kilka sposobów. Pożyczki prywatne przez Internet to zaś interesująca alternatywa dla tradycyjnej bankowości oraz ofert instytucji pożyczkowych. Ich zawarcie, może, lecz nie musi okazać się korzystne. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma dokładne sprawdzenie wszystkich aspektów związanych z konkretną ofertą pożyczki.


Czy pożyczki prywatne pod weksel są bezpieczne?

Czasem pożyczki prywatne zawierane są pod wekslem. Weksel to zabezpieczenie dla prywatnego pożyczkodawcy. Dzięki niemu może on szybko i skutecznie żądać zwrotu pożyczki od pożyczkobiorcy, jeśli ten nie wywiązuje się z warunków umowy. Podpisując weksel, pożyczkobiorca zwykle może liczyć zaś na to, że pożyczkę otrzyma dużo prościej, szybciej i na korzystniejszych warunkach.

Funkcjonowanie weksli jest zaś ściśle określone w ustawie o prawie wekslowym. Zgodnie z nim weksel musi spełniać kilka wymagań:

„Weksel trasowany zawiera:
1) (…);
2) polecenie bezwarunkowe zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej;
3) nazwisko osoby, która ma zapłacić (trasata);
4) oznaczenie terminu płatności;
5) oznaczenie miejsca płatności;
6) nazwisko osoby, na której rzecz lub na której zlecenie zapłata ma być dokonana;
7) oznaczenie daty i miejsca wystawienia wekslu;
8) podpis wystawcy wekslu.”

Podpisując weksel, bierze się na siebie odpowiedzialność. Zawarcie weksla koniecznie trzeba przemyśleć i sprawdzić wszystkie jego zapisy. Ważne jest, aby wszelkie zapisy na wekslu były jasne, precyzyjne i zrozumiałe. Nigdy nie należy podpisywać dokumentu, którego się w pełni nie rozumie. Pożyczki pod weksel mogą bowiem być korzystne, ale tylko pod warunkiem, że jest się w pełni świadomym zasady ich działania.


Pożyczki prywatne – zaciągać, czy unikać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy pożyczki prywatne są dobrym pomysłem. Dotyczy to zarówno pożyczkobiorców, jak i inwestorów. Z całą pewnością zwarcie pożyczki prywatnej zawsze należy bardzo dokładnie przemyśleć i skrupulatnie sprawdzić wszystkie dokumenty z nią związane.

Osobom początkującym można zaś zalecić, aby pierwsze pożyczki prywatne zawierać na względnie małe kwoty, tak, aby zminimalizować ryzyko. Dopiero gdy dobrze poznało się pożyczki prywatne i jest się z nich zadowolonym, to warto rozważyć zawieranie umów opiewających na większe sumy.

Ogromne znaczenie dla tego, czy pożyczki prywatne będą opłacalne, ma także wybór odpowiedniej platformy do ich zawierania. Dobrze jest więc skorzystać z odpowiedniej porównywarki pożyczek prywatnych.


Mikołaj Pasecki
finaton.pl/mikolaj-pasecki

Copywriter specjalizujący się w finansach i analizach ekonomicznych. Dawniej kontroler finansowy, specjalista produktowy ds. ubezpieczeń i specjalista ds. wsparcia sprzedaży. Absolwent kierunków biznesowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, UMK w Toruniu i VSB w Ostravie.


Całkowita ocena: 4.8 / 5
Całkowita liczba ocen: 4

Powiązane kategorie

Pożyczka dla bezrobotnych

Pożyczka dla bezrobotnych to szansa na szybkie wsparcie finansowe dla osób w trudnej sytuacji zawodowej. Sprawdź, jak uzyskać ją na korzystnych warunkach…

Pożyczki bez dochodów

Pożyczki bez dochodów online są możliwe do uzyskanie. Sprawdź, gdzie i jak je otrzymać na korzystnych warunkach i w bezpieczny sposób…

Pożyczki bez weryfikacji

Pożyczki online bez weryfikacji telefonicznej, zaświadczeń, sprawdzania katalogów dłużników, przelewów weryfikacyjnych – czy one istnieją i gdzie je znaleźć?

Pożyczki z komornikiem

Pożyczki z komornikiem można otrzymać szybko, prosto i bez zbędnych formalności. Kiedy i jak je jednak zaciągać, aby pomogły wyjść z problemów finansowych?

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe, czyli szansa na szybkie pieniądze z pominięciem instytucji finansowych albo wcielenia się w rolę inwestora…

Pożyczki dla firm

Pożyczki dla firm niezależnie od wielkości, stażu rynkowego i celu – sprawdź, gdzie i na jakich warunkach można je otrzymać…

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej mogą być wyjściem z trudności finansowych. Warto więc wiedzieć, jak je korzystnie zawierać…

Pożyczki na raty

Pożyczki na raty online — chcesz pożyczyć na raty, szybko, bezpiecznie i na jak najlepszych warunkach 2019?

Pożyczki bez baz

Pożyczki bez baz to szansa na otrzymanie szybkich pieniędzy dla ludzi mających kiepską historię kredytową. Sprawdź, gdzie ich szukać i jak korzystnie pożyczyć.

Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu online, czyli jak szybko uzyskać np. KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH, bez względu na zdolność i historię kredytową…

Pożyczki od 18 lat

Pożyczki od 18 lat online – kto je oferuje? Czy warto je zaciągać i czy są dostępne w 15 minut, bez zaświadczeń i bez przelewania grosza?


Produkty powiązane

RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 100 - 8000 zł
Czas wypełnienia wniosku: 10 minut
RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 300 - 20000 zł
Czas wypełnienia wniosku: 15 minut

Inne produkty
Provident
RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 300 - 20000 zł
Czas wypełnienia wniosku: 15 minut
Łatwy Kredyt
RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 100 - 3000 zł
Czas wypełnienia wniosku: klika/kilkanaście minut
LoanMe
RRSO od 0 %
Dostępne kwoty: 500 - 11500 zł
Czas wypełnienia wniosku: kilka minut
Aasa
RRSO od 83.95 %
Dostępne kwoty: 2000 - 10000 zł
Czas wypełnienia wniosku: 15 minut